Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt ogólnopolski " Matematyka jest wszędzie"

Czcionka:

Projekt ogólnopolski „Matematyka jest wszędzie”

Celem projektu jest znalezienie powiązań matematyki z innymi przedmiotami szkolnymi oraz praktycznym zastosowaniu jej w życiu codziennym. Stworzymy zestawy zadań, wspólne quizy, gry, które można wykorzystać na różnych lekcjach. Weźmiemy udział w konkursie na plakat reklamujący matematykę zakończonym głosowaniem online. Prace stworzone przez uczniów będą zamieszczone na blogu prowadzonym przez nauczycieli biorących udział w projekcie.

W projekcie „Matematyka jest wszędzie” udział bierze 30 szkół z całej Polski.

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — 

Zima to doskonała pora roku,  aby połączyć rzeźbę z matematyką. Tak też uczynili uczniowie klasy VI rzeźbiąc w śniegu prostopadłościany. Dodatkowo mieli za zadanie podać wymiary prostopadłościanów aby móc policzyć ich objętość. Wyniki ich pracy możemy podziwiać na zdjęciu.
 
— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — 
 
Konkurs na reklamę Matematyki Królowej Nauk zakończony. Uczniowie klas IV-VIII  mieli okazję zachęcić innych do odkrywania matematycznych przestrzeni. Spośród nadesłanych prac wybrano 3, które będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim organizowanym na platformie eTwinning. Są to prace Antoniego Bujary, Gabrieli Bednarczyk oraz Amelii Wlaź. Gratulujemy i liczymy na sukces na szerszym forum.
 
......................................................................................................................................................
Skoro matematyka jest wszędzie, to również można ją znaleźć w naszej szkole. Nie jesteśmy obecni w klasie, ale możemy sobie wyobrazić, o czym możemy porozmawiać za kilka miesięcy, jak wszystko wróci do normalności. Uczniowie poznali nową aplikację i przy jej użyciu pokazali wykorzystanie matematyki w każdym szkolnym kącie.
............................................................................................................................................................
Matematyka w Fizyce

Znamy różne aplikacje. Lubimy się nimi posługiwać. Tym razem chcemy się pochwalić, że umiemy sami stworzyć mini grę, dzięki której poćwiczymy matematyczne obliczenia. 

Uczniowie tworzyli aplikacje Milionerzy, które pokazywały, że fizyka bez matematyki nie ma racji bytu.

Film matematyczny

Podsumowaniem projektu był konkurs na film matematyczny ukazujący wykorzystanie matematyki w życiu codziennym. do konkursu zgłoszonych zostało 21 prac spośród których wyróżniono 3 filmy. Zwycięzcy to:

1. Pablo Parra Mandziuk

2. Natalia Syty

3. Mikołaj Bondyra i Julia Kijko

Niektóre z filmów (niekoniecznie te nagrodzone) można obejrzeć klikając na linki poniżej:

https://drive.google.com/file/d/1fEg-dV4h0XWB4zxSLowlyjWa8FPirESe/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/198Tp9S6MfJnzf_GSmiiDWQ2DkD4g_kHi/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1MEoc5BlVe_PS1AsdEdR41aEem_NY8LTt/view?usp=sharing

Udowodniliśmy, że matematyka jest potrzebna! Uczmy się jej chętnie i wytrwale. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy wiedza nabyta na tym przedmiocie nam się przyda. A przyda się na pewno!

 

Zegar

Kalendarium

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

#Dzieci Uczą Rodziców

Kampania przytul dziecko