Lekcje z Temidą

„Lekcje z Temidą”

program edukacyjny pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości

W dniu 9 grudnia 2019 r. w naszej szkole zagościł prawnik z Krakowa, pan Kajetan Rajski, który przeprowadził profesjonalne zajęcia z naszą młodzieżą w ramach nieodpłatnego programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą”, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowanie postaw pro obywatelskich. Ważnym aspektem spotkania było również budowanie w młodych obywatelach zaufania do organów wymiaru sprawiedliwości oraz uświadamianie uczniów o skutkach prawnych prześladowania rówieśników, za czym idzie zwiększanie bezpieczeństwa w szkołach.

Pan Kajetan Rajski zdobył uwagę uczniów swoją kompetencją i ciekawym sposobem przekazania informacji, posługując się przy tym filmem, ćwiczeniami, a na koniec quizem.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się:

Dlaczego ludzie stworzyli prawo?

Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?

Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?

Jakie prawa ma konsument?

Czym jest stalking?

Jak reagować na prześladowanie w szkole?

Gdzie szukać przepisów prawa?

Co zrobić, gdy kupiona przez internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?

A może … w przyszłości wśród naszych uczniów znajdą się prawnicy?

Anna Kijko

#Dzieci Uczą Rodziców