Razem na Święta

„Razem na Święta”
  zapraszamy do udziału w akcji MEN

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”.
Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot  i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.
Wiemy, że tysiące uczniów na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. W naszej szkole również działa koło wolontariatu, które podejmuje się zorganizowania wielu akcji charytatywnych wśród członków społeczności lokalnej. Chcielibyśmy, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc. Nad przebiegiem przedsięwzięć czuwają nasi nauczyciele, którzy mają kilka ciekawych pomysłów na pomoc drugiemu człowiekowi. Jesteśmy przekonani, że wsparcie, jakie otrzymają potrzebujący od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są sami i zawsze jest ktoś, kto o nich pamięta.
Zwracamy się z serdeczną prośba o włączenie się w akcje niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Bądźmy czuli na los innych!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne