"Szkoła do hymnu"

W dniu 8 listopada 2019 r. o godzinie 11:11 włączyliśmy się całą szkołą do akcji "Szkoła do hymnu" i odśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego.

Organizatorem   tegorocznej akcji jest Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej", w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tysięcy placówek w kraju i za granicą.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność  i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. W tym roku świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Anna Kijko