Wycieczka dzieci z klas I - III do Zamościa

Utworzono dnia 17.04.2024

Dzięki sztuce teatralnej dzieci przeniosły się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. Poznały przygody Misia, Robota, Krasnala, Lalki oraz Tygryska, którzy w cudowny sposób zapoznali widownię z twórczością Jana Brzechwy.

Aktorzy wyrecytowali i wyśpiewali dla nas najbardziej znane wiersze, takie jak: „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Atrament”, „Leń”, „Globus”,  „Znaki przestankowe”.

Obejrzany  spektakl nie tylko  bawił, ale przede wszystkim przypominał jak powinny  zachowywać się dzieci w szkole, w domu, na podwórku.

Kolorowe stroje aktorów i piękna sceneria bardzo podobały się dzieciom.

Kraina Brzechwolandii dłużej zostanie w naszych wspomnieniach dzięki słowom piosenki:

„Brzechwolandia - to kraina szczęśliwości,
      Brzechwoladia - tutaj uśmiech zawsze gości.
         W Brzechwolandii - bardzo szybko mija czas,
        Brzechwolandia - uczy, bawi wszystkich nas!”

Po obejrzeniu spektaklu teatralnego dzieci wyruszyły w dalszą drogę w kierunku Ruszowa, gdyż kolejnym punktem programu była wizyta w „Olejarni Świątecznej”. Odwiedzając zagrodę edukacyjną, dzieci przeniosły się w atmosferę dawnych lat i obejrzały pokaz „Jak drzewiej biło się olej” zakończony degustacją oleju produkowanego w olejarni. Dzieci  zwiedziły także eko – muzeum.  Obejrzały sprzęty rolnicze, ubrania, wysłuchały wielu ciekawostek  związanych z pracą na roli  opowiadanych przez przewodnika.

Na koniec wizyty w olejarni dzieci  odwiedziły sklepik, w którym zakupiły olej.

Opiekę  nad dziećmi podczas wyjazdu sprawowały panie. Aneta Bieńko, Maria Krawiec, Bogusława Mandziuk, Wioletta Obirek.

Maria Krawiec

GALERIE:

Fotogaleria - "Brzechwolandia"

Fotogaleria -

Fotogaleria - "Olejarnia"

Fotogaleria -

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.