Wycieczka do Wrocławia

Utworzono dnia 28.04.2024

Plan wycieczki był bardzo bogaty i przystosowany dla młodych, ciekawych świata turystów. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Afrykarium i Oceanarium we wrocławskim ZOO, gdzie można było spotkać niesamowite okazy egzotycznych zwierząt. Świat podwodny był tajemniczy i kolorowy, co nawet niejedno zdjęcie nie odda atmosfery tam panującej.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Stare Miasto, na którym poszukiwaliśmy wrocławskich krasnali, kryjących się  w każdym ważnym miejscu, przy atrakcjach turystycznych. Zobaczyliśmy Kościół św. Elżbiety, zabytkowe kamienice Jaś i Małgosia, ul. Stare Jastki – miejsce licznych pracowni artystycznych, dawne więzienie miejskie, Młyn Maria, Ossolineum- biblioteka naukowa, Uniwersytet Wrocławski i Promenadę Staromiejską. Późniejszy spacer po Ostrowie Tumskim był spojrzeniem na Wrocław od strony religijnej.

Uczestniczyliśmy także w pokazie Szalonego Naukowca, który w dawnym schronie pod płytą Rynku i jednocześnie Muzeum Kina, prowadził ciekawe eksperymenty z ciekłym azotem. Uczniowie mieli możliwość doświadczać razem z naukowcem, jednocześnie wyjaśniając przyczyny zachodzących zjawisk.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy Panoramę Racławicką. Dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka wzbudziło duży zachwyt i podziw. W trakcie prelekcji poznaliśmy historię powstania Panoramy jaki i sam przebieg bitwy pod Racławicami. Następnie wróciliśmy na Stare Miasto, gdzie uczniowie mając swój wolny czas podziwiali piękno Wrocławia. Na końcu mogliśmy zakupić pamiątki dla swoich bliskich.

Wycieczka w całej swojej formie była nie tylko turystyczna, ale na pewno edukacyjna, gdzie zdobyliśmy wiele fascynujących wrażeń i informacji.

Podczas wycieczki opiekę sprawowali: p. Magdalena Syta-Koper, Natalia Bondyra i p. Paweł Fronc.

Natalia Bondyra

Utworzono dnia 28.04.2024, 20:40

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.