UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNO-RELIGIJNA W RÓŻY

Utworzono dnia 04.02.2017

Uczniowie naszej szkoły w osobach: Karolina Fedurek, Anna Wrześniowska, Julia Mikuła, Justyna Portka, Damian Jędrzejewski, Jakub Strumidło z pocztem sztandarowym, pod opieką Pani Dyrektor oraz Bartłomiej Kiecana - reprezentant Orkiestry Dętej z Łosińca, godnie reprezentowali szkołę na tej podniosłej uroczystości. Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą Św. w kaplicy w Łuszczaczu, następnie uczniowie z miejscowej szkoły przedstawili część artystyczną, po której odbyły się  okolicznościowe wystąpienia. Następnie wszyscy pojechali pod pomnik w Róży, gdzie nastąpiło poświęcenie pomnika i złożenie wieńców i kwiatów. Nad całością uroczystości czuwał Wójt Gminy Susiec Pan Zbigniew Naklicki. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się na poczęstunek do świetlicy w Róży. Serdeczne podziękowania składamy Przewodniczącemu Rady Gminy Panu Leszkowi Ważnemu i Panu Piotrowi Korkoszowi z OSP Susiec za umożliwienie bezpłatnego przejazdu uczniów na uroczystość.

Marta Świderek