TO MY WSZYSCY TWORZYMY KULTURĘ…

Utworzono dnia 21.03.2021

Jak się okazało byli to posłańcy „Susieckiej Studni Życzeń Kulturalnych”. W ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021, Gmina Susiec otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W związku z tym nasi uczniowie otrzymali  karty, na których mieli za zadanie napisać odpowiedzi na pytania: co się im podoba w Gminie Susiec, czego im brakuje i jakich chcieliby zmian.

Podobne zadania otrzymali pracownicy naszej szkoły, którzy również w anonimowej ankiecie wypowiedzieli się na temat potrzeb mieszkańców naszej gminy.  A wszystko po to, aby dokładnie zdiagnozować jakie potrzeby mają mieszkańcy naszej gminy zarówno starsi jak i ci najmłodsi - nasze przedszkolaki, które swoimi rysunkami wypowiedziały swoje życzenia. Miłym akcentem uczniowskich przemyśleń były słodkości otrzymane od tajemniczej wróżki, które rozdawała Pani Dyrektor Anna Kijko.

Po wypełnieniu ankiet uczniowie wrzucili je do „Susieckiej Studni Życzeń  Kulturalnych”.

Będziemy z utęsknieniem wyczekiwać na spełnienie życzeń i mamy skromną nadzieję, że te opisane i namalowane życzenia w znacznej części się spełnią.

Bogusława Mandziuk

Utworzono dnia 21.03.2021, 16:55