ŚWIĘTO MATEMATYKI

Utworzono dnia 25.03.2021

Klasa V i VI zajęła się kwestiami budowlanymi. Uczniowie wiedząc już co nieco na temat prostopadłościanów tworzyli bryły na bazie tych figur. Wyszło całkiem nieźle, zważywszy, że należało wykonać jeszcze dodatkowe pomiary.

Klasa VII pokazała, że w każdym kącie w szkole można wcisnąć matematyczne zagadnienia. Ich komiksy matematyczne wyglądają całkiem interesująco. Dodatkowo uczniowie stworzyli aplikacje ukazujące wykorzystanie matematyki na fizyce. Oczywiście górowała gra Milionerzy.

Dla klas IV-VI został ogłoszony konkurs na plakat reklamujący KRÓLOWĄ NAUK. Wyróżnione prace należą do Amelli Wlaź (klasa IV), Antoniego Bujary (klasa VII) oraz Gabrieli Bednarczyk (klasa VII).

Ostatni , dosyć pracochłonny projekt w ramach święta, to konkurs na film  ukazujący wykorzystanie matematyki w życiu codziennym. Prac spłynęło bardzo dużo. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Pablo Parra Mandziuk (klasa VI)

II miejsce - Natalia Syty (klasa VII)

III miejsce - Mikołaj Bondyra i Julia Kilko (klasa VIII).

Zwycięzcom gratulujemy!

Swój udział w obchodach Święta Matematyki mieli również uczniowie klasy I, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę z KRÓLOWĄ NAUK. W dniu 12 marca pierwszoklasiści mogli w sposób szczególny wykazać się swoją kreatywnością, bystrością umysłu, planowaniem, zgodną pracą w grupach. Dzieci, aby uczcić ten matematyczny dzień od rana były zaangażowane w rozwiązywanie łamigłówek matematycznych, rebusów, kodowanie. Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych uczniów cieszyło się pączkowe sudoku (chociaż niektórzy z nich narzekali na to, że pączków nie można zjeść). W nagrodę za zgodną, cierpliwą i efektywną pracę pierwszoklasiści otrzymali od Pani dyrektor i wychowawczyni pamiątkowe dyplomy i kolorowanki.

Cieszymy się, że zaangażowanie uczniów w obchody Święta Matematyki było tak duże, a wykonane zadania na pewno przyczyniły się do przyrostu wiedzy i umiejętności z tego przedmiotu.

Monika Marek

Renata Hałasa