SPOTKANIE Z FRYZJERKĄ

Utworzono dnia 16.11.2017

Do Oddziału przedszkolnego 16 listopada 2017r. została zaproszona fryzjerka pani Jolanta Margol. Dzieci od rana już czekały na swojego gościa.
Pani przyniosła duży czerwony ,,kuferek”, a w nim niezbędne do pracy narzędzia, przybory i urządzenia.  Ciekawie opowiadała o swej pracy, pokazywała narzędzia fryzjerskie, odżywki i inne preparaty służące do układania fryzur i strzyżenia.
Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda podstawowe strzyżenie włosów oraz poznały nazwy nowych, modnych fryzur dla dziewczynek i chłopców takich jak: na aniołka, na boba, ,, blunt bob”, ,, mini irokez”, ,,shag”. Zadawały różne pytania dotyczące tego tematu, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.
Pani mówiła, że najwięcej pracy ma w sezonie wiosennym, kiedy to wszyscy chcą ładnie wyglądać i nosić nowe fryzury. Ale o piękny wygląd włosów należy dbać przez cały rok, a na to wpływ ma również właściwe odżywianie.
W klasie urządziliśmy ,, mini salonik” fryzjerski. Pani fryzjerka uczesała kilka dziewczynek. Fryzury były piękne, oryginalne i modne. Wyglądały jak księżniczki. Nowe fryzury pojawiły się również na głowach kilku chłopców. Taka zabawa to prawdziwa atrakcja dla dzieci.
 Na koniec  dzieci serdecznie podziękowały za miłe spotkanie. Ten dzień  na pewno na długo utkwi wszyskim  maluchom w pamięci.

Bernarda Słotwińska

Utworzono dnia 20.11.2017, 18:16

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.