„Przygody zazdrosnego Liliputka”

Utworzono dnia 15.03.2024

Przedstawienie ukazywało wesołe sceny zachowania różnych owadów ( Świerszcza, Pszczoły, Mrówki i Pająka), które posiadały ludzkie cechy. Różnice pomiędzy postaciami uczyły dzieci, że każdy jest inny, ma swoje upodobania oraz przyzwyczajenia i każdego człowieka należy szanować. Na wypowiedzi i zachowania głównych bohaterów bajki nasi mali widzowie reagowali wesołymi spontanicznymi oklaskami oraz okrzykami.

Po spektaklu przedszkolaki udały się  w odwiedziny do Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lub. gdzie strażacy zaprezentowali sprzęt strażacki, wozy bojowe i ich wyposażenie. Każde dziecko mogło choć przez chwilę poczuć się strażakiem zakładając hełm lub kask  strażacki. Największy entuzjazm wśród dzieci wzbudził ześlizg strażaków na sygnał dźwięku wzywającego do akcji oraz pokaz lania wody wężem strażackim pod różnym ciśnieniem.

Dzieci pełne wrażeń powróciły do szkoły, gdzie czekał na nie pyszny obiadek. Opiekę nad przedszkolakami podczas wyjazdu sprawowały wychowawczynie oddziałów przedszkolnych wraz z p. Natalią Bondyra.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Utworzono dnia 17.03.2024, 21:40