KONKURS HISTORYCZNY dla uczniów naszej szkoły

Utworzono dnia 24.10.2016

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Niniejszy regulamin określa warunki, na jakich odbywa się konkurs historyczny pod nazwą „Wrzesień 1939 we wspomnieniach” zwany dalej Konkursem.
  2. Organizatorem Konkursu jest Placówka Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej ul. Kolejowa 5, 22-680 Lubycza Królewska.
  3. Konkurs prowadzony jest wśród uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Kraków w Łosińcu.

UCZESTNICY KONKURSU

1. W Konkursie mogą brać udział uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Łosińcu.

ZASADY KONKURSU

1. Konkurs polega na przeprowadzeniu wywiadu ze świadkami wydarzeń z września 1939 roku lub osobami, którym takie relacje świadkowie przekazali.
  2. Wskazane jest by praca zawierała losy „wrześniowych” żołnierzy walczących na terenie obecnej gminy Susiec.
  3. Prace mogą być utrwalone dowolną techniką (nagranie mikrofonem lub kamerą w wersji elektronicznej lub spisane w wersji papierowej z dokumentacją fotograficzną).
  4. Prace muszą być podpisane: imieniem i nazwiskiem autora, określeniem klasy.
  5. Powinny zawierać dane osoby, z którą przeprowadzono wywiad (imię, nazwisko).
  6. Termin składania prac: do 10listopada 2016 roku.
  7. Prace będą oceniane przez jury powołane przez Komendanta Placówki SG w Lubyczy Królewskiej.

NAGRODY

1. Dla zwycięzców Konkursu (miejsca 1-3) przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci książek, koszulek patriotycznychoraz dyplomy.
  2. Nagrodzone oraz wyróżnione prace będą eksponowane w Placówce SG w Lubyczy Królewskiej.