KLASOWE WIGILIE

Utworzono dnia 22.12.2018

Tego  dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani, wyczuwając podniosłą atmosferę zbliżających się świąt. Klasy IV-VIII zorganizowały  wigilie klasowe, podczas których były kultywowane tradycje bożonarodzeniowe. Rodzice jak i uczniowie stanęli na wysokości zadania przygotowując wyśmienite potrawy. Na stole zagościł m.in. barszcz z uszkami, ryba, śledzie, a także wiele słodkości. Przy tak suto zastawionym stole  oraz przy dźwięku kolęd zebraliśmy się z klasą V  i  VI wraz z wychowawczyniami, a także zaproszoną Panią Dyrektor Martą Świderek, która  składając życzenia podzieliła się z nami opłatkiem. Odwiedzili nas, również inni nauczyciele, pracownicy naszej szkoły, a także koledzy i koleżanki.

Dopełnieniem całej uroczystości były jasełka przygotowane przez klasę II i III pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik” i tak w podniosłych nastrojach zakończyło się nasze spotkanie oczekując na zbliżające się święta.

Wychowawczynie: Magdalena Syta- Koper, Natalia Bondyra

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory”.

21 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. W tym dniu uczniowie klasy IV i VII spotkali się przy jednym stole. Na tę uroczystą okazję dzieci udekorowały klasę światełkami, przygotowały stoliki, nakrywając białymi obrusami. Na stołach rozłożono pyszne ciasto upieczone przez rodziców, owoce i napoje. Po przygotowaniu stołu do klasy przybyli mili goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wspólnie wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego, a następnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. W podniosłym, radosnym nastroju przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd usiedliśmy do stołu.

Atmosfera spotkania była miła, rodzinna. Po poczęstunku wszyscy udali się na Jasełka przygotowane przez uczniów kl. II i III.                                                                                                                                                                                                                                                 Wychowawczynie: Bogusława Mandziuk,  Barbara Malec

GALERIE:

Wigilia w kl. IV - VII