Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

JAK KARNAWAŁ ... TO ZABAWA!!!

Utworzono dnia 27.01.2018
Czcionka:

W samo południe na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, swoją zabawę rozpoczęły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III. Wszyscy pląsali w kole, tańczyli w parach, robili korowody, śpiewali znane przeboje. W przerwie bardzo smakował słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Zabawa była bardzo udana!

W tym roku, zabawę karnawałową dla uczniów klas IV-VII poprzedziła część artystyczna. Każda z klas przygotowała własną wersję znanych i lubianych baśni oraz dzieł literackich. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa IV we współczesnej wersji „Kopciuszka”. Następnie klasy V-VI przedstawiły „Królewnę Śnieżkę” w  wersji anglojęzycznej. Zakończeniem części artystycznej było przedstawienie współczesnej wersji „Romeo i Julii” w  wykonaniu uczniów klasy VII.  Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracja przyciągnęły uwagę dzieci, rodziców oraz nauczycieli  którzy z dużym zainteresowaniem oglądali przedstawienia. Na twarzach zebranych widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami. Pani dyrektor podziękowała uczniom oraz paniom wychowawczyniom klas IV-VII za trud i prace włożone w przygotowanie części artystycznej oraz dekoracji.

Po części artystycznej, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III udali się do swoich domów a uczniowie klas starszych rozpoczęli karnawałowe szaleństwo. Były tańce, hulanki oraz swawole. Uczniowie z wielką przyjemnością zatańczyli „Belgijkę” oraz wzięli udział w konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli.

Po szaleństwie na parkiecie, wszyscy zebrani udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Chyba nie było ucznia, któremu by się nie podobało. Duże podziękowania należą się rodzicom, którzy przygotowali dla  swoich pociech smaczne poczęstunki. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną zabawę karnawałową.

Magdalena Syta-Koper

GALERIE:

TAK SIĘ BAWI MŁODZIEŻ...

TAK SIĘ BAWI MŁODZIEŻ...

... A TAK NASI NAJMŁODSI !!!

... A TAK  NASI  NAJMŁODSI !!!

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny