Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej

Utworzono dnia 27.02.2024

Następnie Młodzieżowa Rada Programowa przejęła stery i przy pomocy drużynowych wypełniła planowany czas wszystkim harcerzom. Harcerze zostali podzieleni na poszczególne patrole, w których mierzyli się z umiejętnościami kulinarnymi, plastycznymi, technicznymi,  czy też tanecznymi. Harcerze mieli możliwość spotkania się z modelarzami prezentującymi modele czołgów, samolotów, samochodów wojskowych oraz  z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej, prezentującymi sprzęt wojskowy. Także funkcjonariusze graniczni przeprowadzili nocny alarm  i musztrę wojskową. Drugi dzień zlotu rozpoczęła pobudka, poranna zaprawa, prace porządkowe oraz przegląd umundurowania.

Na zakończenie biwaku Komendantka Hufca przeprowadziła kończący apel oraz wręczyła poszczególnym drużynom zdobytą sprawność „zwiadowca”.

Gratulujemy harcerzom zdobytej sprawności: Zuzannie Niedużak, Gabrieli Ważnej, Mai Nowak, Maksymilianowi Mrozowi, Julii Czuryło, Amelii Jakubiec, Aleksandrze Kijko, Julii Oleszek, Zofii Słotwińskiej, Kamili Szabat,  Michałowi Słotwińskiemu.

Opiekę nad 14. DH Włóczęgi pełniła pwd. Marta Świderek

Marta Świderek