DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 22.04.2021
W tym dniu obowiązywał kolor zielony. W przygotowanych w nowe dekoracje salach, dzieci wysłuchały opowiadań „Spotkanie z małym czarodziejem” i „ Zajączek, który nie ma domu”. Dowiedziały się, co to takiego jest ekologia i recykling, układały dobre rady na odpady, jak również segregowały zgromadzone w sali śmieci do odpowiednich worków i pojemników.
Z wielkim zaangażowaniem wykonały piękne prace plastyczne – kwitnące drzewka owocowe oraz kolorowały obrazki o naszej planecie. Przedszkolaki rozmawiały o tym, w jaki sposób należy dbać o naszą planetę Ziemię, układały obrazki z części, bawiły się przy przygotowanych na ten dzień piosenkach oraz recytowały wyuczone wiersze o tematyce przyrodniczej.
Za swoją solidną pracę zasłużyły sobie na opaski ze znaczkiem „Przyjaciel przyrody”. W drugiej części dnia przedszkolaki zaopatrzone w worki i rękawice ruszyły porządkować teren wokół naszej szkoły. Po zakończonej pracy dzieci otrzymały pyszne jabłka przygotowane przez rodziców.
Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki będą dbały o środowisko nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Z. Wrześniowska, M. Krawiec

GALERIE: