Dzień Skupienia Hufca ZHP Tomaszów Lubelski

Utworzono dnia 07.04.2024

Po Eucharystii odbył się apel, podczas którego spotkaliśmy się  z  Biskupem Sandomierskim Jego Ekscelencją ks. dr Krzysztofem Nitkiewiczem.

Następnie każda drużyna zapaliła znicz pod tablicą upamiętniającą pomordowanych mieszkańców Łążka podczas II wojny światowej. Przed rozpoczęciem gry terenowej drużyny zostały podzielone na patrole, które miały za zadanie zaliczyć 8 punktów. Między innymi patrole spotkały się z KGW Łążek i smażyły naleśniki, z motocyklistami, gdzie rozszyfrowywały zadania harcerskie, czy też ze strażakami OSP Łążek wykonując ćwiczenia sprawnościowe.

Ciekawym punktem było zwiedzanie chaty garncarskiej i  malowanie krowim rogiem glinianych naczyń. Po wykonaniu zadań czekały na nas pyszne kiełbaski, herbata i ciasto. Ponadto na placu zabaw i rekreacji mieliśmy chwilę na integrację między drużynową. Na koniec spotkania, przy obrzędowym ognisku wybrani harcerze złożyli przyrzeczenie. Od nas byli to Maja Nowak i Maksymilian Mróz.

Podsumowaniem  i harcerską iskierką zakończyliśmy wspólnie spędzony czas.

Marta Świderek

Utworzono dnia 07.04.2024, 20:34