Book face, czyli okładkowa zabawa na Dzień Książki

Utworzono dnia 23.04.2021

Święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Data 23 kwietnia wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej z uwagi na to, że w tym dniu przypada rocznica urodzin lub śmieci wielu wybitnych pisarzy.

W związku z sukcesem święta UNESCO postanowiła stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki, który przyznaje co roku. Pierwszym miastem, które go otrzymało był Madryt, zaś 24 czerwca 2014 r. tytułem tym został uhonorowany Wrocław. Obecnie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.

Z tej okazji biblioteka szkolna wraz z uczniami klasy 7 zorganizowała okładkową zabawę w book face. Zadanie polegało na wyszukaniu odpowiedniej książki, której okładka miała posłużyć do wykonania zdjęcia, a tym samym po części komponując siebie bądź otoczenie, co tworzyło kontynuację „na żywo”. Zabawa okazała się niełatwym zadaniem, ale uczniowie poradzili sobie świetnie, na co dowodem są ich zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Natalia Bondyra

Utworzono dnia 22.04.2021, 22:08