"ACH TA PIPPI"

Utworzono dnia 10.04.2018

W dniu 10 kwietnia 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III wybrali się z wizytą do Tomaszowskiego Domu Kultury, aby podziwiać spektakl teatralny pt. „Ach, ta Pippi” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Główna bohaterka to dziewczynka o marchewkowym kolorze włosów.  Mieszka  w „Willi Śmiesznotki” jedynie z małpką – panem Nilssonem i swoim szalonym koniem – Alfonso. Ma dwoje wspaniałych przyjaciół, Tomka i Anikę, z którymi przeżywa wiele przedziwnych i zabawnych przygód. Łączy ich prawdziwa przyjaźń. Pippi jest ciągle pogodna, pełna energii i bezpretensjonalna, ma wyjątkową fantazję i mnóstwo pomysłów.

Pippi uczy nas  miłości do ludzi i zwierząt, z którymi ma świetny kontakt. Potrafi z każdym rozmawiać, zatroszczyć się o swoją małpkę czy mieszkającego na werandzie konia, nie jest jej straszne także poskromienie wielkiego tygrysa.

W spektaklu dominowały roztańczone sceny, sytuacje pełne humoru oraz zabawne pościgi, które zainteresowały każdego ucznia. Scenografia przenosiła widzów z Willi Śmiesznotki do szkoły, na plac i do ultrafioletowego cyrku.  Mali widzowie z zapartym tchem oglądali przygody barwnej bohaterki. Reakcja publiczności była zaskakująca, nikt nie rozmawiał.

Cieszy to, że postać  Pippi uczy kolejne  pokolenia odważnego wyrażania myśli, humoru, niebanalności, odwagi i nie poddawania się w najtrudniejszych sytuacjach.

Przedstawienie było barwne, jak sama postać tytułowej bohaterki, pouczające i niezwykle efektowne. Dzieci były zachwycone nowatorskimi rozwiązaniami z użyciem kolorowych projekcji multimedialnych  oraz występującymi lalkami teatralnymi.

Najlepszymi recenzentami spektaklu zawsze są jednak dzieci, żywiołowo reagujące, zasłuchane, skupione i bijące brawa.

Nasze dzieci tak się właśnie zachowywały !!!

Maria Krawiec

Utworzono dnia 10.04.2018, 14:29