60–lecie utworzenia rezerwatów krajobrazowych „Czartowe Pole” i „Nad Tanwią”

Utworzono dnia 30.09.2018

Organizatorami spotkania była Pani Urszula Bartoszek wraz z Nadleśnictwem Józefów. Część teoretyczną dotyczącą historii powstania rezerwatów „Czartowe Pole” i „Nad Tanwią” zaprezentował Pan Andrzej Czachrowski - przewodnik PTTK. Szczególnym gościem seminarium był Pan dr Adam Kornat – Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, który przedstawił informacje dotyczące aktualnej sytuacji gospodarki leśnej w Polsce. Pan mgr inż. Mateusz Przypaśniak – pracownik Nadleśnictwa Józefów przekazał informacje dotyczące historii i funkcjonowania Nadleśnictwa Józefów. Po części wykładowej wszyscy  udali się na ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną „Czartowe Pole”. Nadleśniczy Pan Krzysztof Malec opowiadał historię i legendę tego malowniczego miejsca.

Marta Burda

Utworzono dnia 30.09.2018, 21:39