„Zawodowy strzał w 10 - wybierz swoją przyszłość”

Utworzono dnia 16.04.2018

Celem imprezy było nie tylko zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych, czyli technikach i szkołach branżowych, ale też zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów o „wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym”. W spotkaniu wzięli udział lokalni pracodawcy współpracujący ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe, którzy promowali zawody zgodne z potrzebami lokalnego rynku pracy. Uczniowie poznali specyfikę takich zawodów jak: kucharz, fryzjer, technik hotelarstwa, mechanik, technik informatyk czy technik elektronik. Wiele osób znalazło coś dla siebie, dowiedziało się jak dostać się do wymarzonej szkoły i poznało specyfikę wybranych zawodów.

W drodze powrotnej do szkoły ciągle padały poważne pytania: „A kim ja chcę zostać...? Co będę robił w życiu…?” Nadchodzi trudny i bardzo ważny czas wyborów dla uczniów klasy VII.

Marta Burda

Utworzono dnia 16.04.2018, 08:32