WYCIECZKA DO KOZŁÓWKI I LUBLINA

Utworzono dnia 08.11.2017

Zamoyscy lubowali się w ozdobach m. in. lustrach i obrazach. Bogato zdobione komnaty cechowały się jednymi w swoim rodzaju piecami. Unikalne były również sklepienia wnętrz. Zainteresowaniem cieszyła się zastawa stołowa z domieszką uranu, która w świetle UV świeciła. Duże wrażenie wywarł na nas pokój myśliwski, w którym mieściły się trofea w postaci upolowanych zwierząt. Ciekawym instrumentem znajdującym się w posiadłości był fortepian zwany „Żyrafą”, jego atutem jest to, że w całej Polsce są tylko dwie sztuki, a druga na swoje miejsce w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Następnym punktem wycieczki był spektakl pt. „Sposób na Alcybiadesa”, który odbył się w lubelskim teatrze im. Janusza Osterwy. Przedstawienie rozpoczęło się o godz. 12.30. Byliśmy zachwyceni sztuką!

Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się, aby zjeść obiad. Kolejnym punktem był spacer po Starym Mieście w Lublinie. Zobaczyliśmy m. in. Bramę Krakowską, kamień nieszczęścia, przechodziliśmy obok Ratusza i Zamku Królewskiego. Zwiedzanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

Wracając do domu w Zamościu wstąpiliśmy do McDonald’a. Wycieczka była bardzo udana, wracaliśmy bardzo zadowoleni. W Łosińcu byliśmy ok. godz. 20.00, gdzie czekali na nas rodzice. Opiekę nad nami sprawowali: p. Renata Hałasa, p. Marta Burda, p. Magdalena Syta- Koper, p. Natalia Bondyra.

Uczniowie klasy VII:

Julia Mikuła