,,WRZESIEŃ 1939 ROKU WE WSPOMNIENIACH"

Utworzono dnia 19.01.2018

Uczniowie klas: VI-VII mieli za zadanie nagranie wywiadu ze świadkami historii. Tematyką konkursu były zagadnienia związane z życiem codziennym w czasie II wojny światowej z naszego rejonu. Pierwsze lata wojny, codzienność,  bohaterskie postawy, życie w partyzantce.

Główną intencją konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy historycznej na temat II wojny światowej, doskonalenie i zachęcanie do podjęcia refleksji  nad historią swojej rodziny, środowiska związanego z miejscem zamieszkania. A także doskonalenie umiejętności posługiwania się różnorodnymi formami wypowiedzi: relacje, wywiady, opowiadania, prezentacje multimedialne. Popularyzacja historii mówionej jako metody badawczej, pielęgnowanie sztuki narracji i kultury żywego słowa, jak również poznanie  pasjonujących metod odkrywania historii.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce Natalia Wójtowicz

II  miejsce  Julia Borowicz

III miejsce Gabriela Byra

IV miejsce Karolina Fedurek

Wyróżnione prace: Julia Mikuła, Natalia Oberda, Małgorzata Sikora, Wiktoria Wójtowicz, Dominika Czuryło.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Pana Jacka Kozaka.

Jesteśmy szczególnie zaszczyceni mieć możliwość uczestniczenia w tak ważnej inicjatywie i czekamy z niecierpliwością na kolejną lekcję historii.

Wielkie podziękowania składamy,  również wszystkim osobom udzielającym wywiadów, a także babciom i dziadkom uczniów naszej szkoły, którzy poświęcili swój czas na przekazanie tylu wspaniałych i ciekawych wspomnień i liczymy na dalszą współpracę w przyszłym roku.

Natalia Bondyra

Utworzono dnia 19.01.2018, 21:14