WIELKI SUKCES ANTKA!

Utworzono dnia 03.12.2018

Jest to duże osiągnięcie, ponieważ w konkursie wzięło ok. 70 uczniów z całego powiatu. Antka czeka miła niespodzianka i wiele atrakcji, ponieważ w dniach 10-11 grudnia młodzi uczestnicy zjeżdżają 240 metrów pod ziemię, aby tam, przy świetle reflektorów, prezentować swój warsztat recytatorski. Finałowym zmaganiom towarzyszą często warsztaty ze znanymi aktorami. Natomiast gospodarz miejsca, kopalnia soli w Bochni, zaprasza dzieci na zwiedzanie podziemnych korytarzy z przewodnikiem. Konkurs przebiega w kilku etapach, a finaliści są zwycięzcami eliminacji rejonowych w miejskich domach kultury czy pałacach młodzieży.

Pierścień św. Kingi jest konkursem recytatorskim skierowanym do dzieci uczących się w szkole podstawowej. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci poezją, w tym poezją religijną, oraz zanikającą w dzisiejszych czasach umiejętnością recytacji wierszy. Pierwszy konkurs odbył się w 1996 roku, z roku na rok liczba zgłoszeń rosła. W 2003 roku organizatorzy, ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu, zanotowali ponad 700 zgłoszeń z całej Polski. Wyjątkowym elementem konkursu jest miejsce finałowych przesłuchań, a mianowicie Kopalnia Soli Bochnia.

Naszą szkołę reprezentowały, również uczennice Aleksandra Spasowicz klasa IV, Julia Borowicz klasa VII oraz Anna Wrześniowska klasa VIII.  Dopełnieniem całej uroczystości było wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów przez dziekana Grzegorza Chabrosa, Sekretarza Miasta Tomaszowa Lubelskiego Waldemara Millera, ks. proboszcza w Łaszczówce Jarosława Przyczynę oraz najważniejsze tego dnia Jury. Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniów przygotowywały panie: Barbara Malec oraz Natalia Bondyra.

Natalia Bondyra

Utworzono dnia 03.12.2018, 19:23

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 208500