WARSZTATY EDUKACYJNE

Utworzono dnia 26.05.2018

Przedszkolacy – uczestniczyli w warsztatach gipsowych.

Dzieci poznały cały proces powstania odlewów począwszy od przygotowania masy gipsowej po suche odlewy. Samodzielnie wykonały piękne figurki a następnie je pomalowały. Zajęcia  dały maluchom dużo radości i zadowolenia z uzyskanych efektów swojej pracy.  A prezenty własnoręcznie wykonane – to już niespodzianka!!!

Zajęcia takie pobudzają u każdego dziecka duszę artysty, rozwijają kreatywność, uczą samodzielności i odpowiedzialności za podjętą pracę. To świetna okazja do doskonalenia takich cech jak: dokładność, cierpliwość, czy wyobraźnia plastyczna.

Uczniowie klas I-III - uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Dzieci z gliceryny tworzyły mydełka w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Mogły zatopić w nich różne składniki wzbogacające wygląd i jakość mydełka : muszelki, suszone zioła, oraz inne drobiazgi. Po wykonaniu i zastygnięciu mydełek, dzieci zapakowały je w torebki, ... i oryginalny prezent gotowy !

Uczniowie klas IV- VII- wzięli udział w warsztatach świecowych.  Warsztaty świecowe to niebanalna okazja do stworzenia ozdobnych świec w szklanych naczyniach. Każdy uczeń usypał mozaikę z różnych kolorów piasków oraz innych ozdób (muszli, koralików, cekinów, suszonych owoców). Wszystko to zostało zalane kolorowym i pachnącym żelem. Każda wykonana świeca została ozdobnie zapakowana. Taka świeczka to idealny prezent na każdą okazję!

Wszyscy podziwiamy zaangażowanie, cierpliwość i dokładność każdego dziecka – ale przede wszystkim artystyczne wytwory naszych uczniów!

Maria Krawiec

Utworzono dnia 27.05.2018, 20:29