W magicznym świecie wierszy Zbigniewa Dmitrocy

Utworzono dnia 14.11.2017

Spotkanie poprzedzone zostało recytacją  dziewcząt , które zaprezentowały piękne wiersze                      z  – ,,Księgi Czarownic"  Zbigniewa Dmitrocy. Jak przystało na prawdziwe czarownice, młode aktorki oczarowały publiczność wierszami i ich wspaniałą interpretacją.

Do konkursu recytatorskiego przystąpiły dzieci przedszkolne i  uczniowie klas I-III z terenu naszej gminy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Martyna Mandziuk- op. p. Bernarda Słotwińska

Karol Borowicz- op. p. Urszula Maciejko

Aleksandra Spasowicz- op. p. Maria Krawiec

Recytację wierszy oceniała profesjonalna komisja:

Pan Zbigniew Dmitroca - znakomity poeta, tłumacz, dramaturg, pisarz i bajkopisarz

Pani Magdalena -żona pisarza - ilustratorka książek i malarka

Komisja po wysłuchaniu wszystkich recytacji przyznała w kategorii klas II-III tytuł laureata - Aleksandrze Spasowicz. Wyróżnienie za recytację otrzymała  Martyna Mandziuk i Karol Borowicz. Od organizatorów konkursu uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Wielką niespodzianką dla nas wszystkich było spotkanie autorskie ze znanym i lubianym autorem książek – Panem Zbigniewem Dmitrocą, które odbyło się na sali gimnastycznej.

Zbigniew Dmitroca to pisarz wszechstronny – bajkopisarz, tłumacz poezji rosyjskiej, autor wielu  książek, dramaturg, satyryk, poeta. Twórca, autor i aktor utworzonej w 2003 roku Jednoosobowej Trupy Walizkowej "Teatrzyk jak się patrzy". Autor wielu tytułów między innymi: "Baba Jaga na deskorolce", "Księga czarownic", "Księga zagadek na wszelki wypadek", "Psie psoty i zgryzoty" i wielu, wielu innych...
 W programie spotkania miała miejsce prezentacja napisanych przez poetę książek dla najmłodszych czytelników. Największe jednak emocje wzbudził wykonany przez autora "Teatrzyk jak się patrzy", w którym dzieci wzięły czynny udział. Radosnej zabawie nie było końca, przed oczyma dzieci przesuwał się korowód zwierząt mądrych i płochych, które śmieszyły i roztropnie uczyły jak ciekawy jest świat. Poeta recytował swoje utwory, a wybrani uczniowie odgrywali rolę zwierzątek występujących w prezentowanych wierszach.
Na zakończenie  poeta gorąco i  wesoło pożegnał się ze swoimi czytelnikami.

Spotkanie to było doskonałą okazją, aby zachęcić dzieci do sięgania po poezję.

Teraz czas zabrać się za lekturę książek Pana Zbigniewa Dmitrocy!

Maria Krawiec

Zdjęcia z konkursu

Utworzono dnia 14.11.2017, 20:57

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 208448