"W LABIRYNCIE MITOLOGII GRECKIEJ"

Utworzono dnia 01.03.2018

Do starożytnej Grecji widzowie przenieśli się wraz z całą plejadą mitycznych greckich bogów, herosów, tytanów oraz innych bohaterów. Oczami Hermesa oglądaliśmy narodziny Ateny, sąd Parysa i wojnę trojańską. Razem z nim byliśmy  w labiryncie i poznaliśmy jego budowniczych Dedala i Ikara. A potem oglądaliśmy zmagania Tezeusza z Minotaurem. I nić, dzięki której Tezeusz wyszedł z labiryntu.

Dzięki wędrówkom po mitach greckich poznajemy zwroty, które przeszły do języka współczesnego „Róg obfitości”, Syzyfowe prace”, Pięta Achillesa”, „Puszka Pandory” i wiele innych, które wzbogacają nasz język literacki, jak też potoczny.

Wspaniałe widowisko, świetna gra aktorska, dowcipny język bohaterów, a także doskonale dobrana muzyka, piękna scenografia oraz znakomite efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że spektakl bardzo się podobał. Gromkie brawa rozległy się  na zakończenie spektaklu.

Opiekę na wycieczce sprawowały panie: Marta Burda, Magdalena Syta-Koper, Natalia Bondyra.

Natalia Bondyra

Utworzono dnia 01.03.2018, 22:35

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 208502