TAŃCZYMY POLONEZA (9)

Utworzono dnia 08.06.2018

Pani Anna specjalnie przyjechała do nas z Lublina, aby nauczyć nas podstawowych kroków tego tańca. Pani Anna również zapoznała nas z historią tego tańca, jak też  opowiedziała w jakich okolicznościach i kto mógł  tańczyć poloneza. Wydarzenie to jest jedną z inicjatyw zaplanowanych przez nasza szkołę. Pomysłodawcą jest Kuratorium Oswiaty w Lublinie Delegatura w Zamościu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. I choć nie wzięliśmy udziału w biciu rekordu ilości uczestniczących par, to jednak również uczciliśmy tańcem poloneza tą 100 rocznicę. W naszym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie klas IV, V, VI i VII.  Dziękujemy Pani Annie za czas nam poświęcony i przede wszystkim za naukę kroków i całego układu tańca.

M. Świderek

Utworzono dnia 08.06.2018, 21:43