ŚWIĘTA MAJOWE W PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 02.05.2021

W ostatnim tygodniu kwietnia dzieci z obydwu grup przedszkolnych realizowały tematykę patriotyczną „Polska - mój dom”, która była wprowadzeniem do uczczenia nadchodzących w maju świąt państwowych:  2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

Był to czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Podczas zajęć podejmowane były działania mające na celu budowanie dziecięcej wiedzy o Ojczyźnie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat Polski. Poznały  barwy narodowe, flagę, godło oraz hymn naszego kraju.

Przedszkolaki uczyły się wiersza W. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka", wysłuchały także  legend związanych z historią Polski.  W postawie na baczność zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski.

Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, przedszkolaki samodzielnie wykonały mapę, flagę i godło Polski, którymi wspólnie udekorowaliśmy nasze sale przedszkolne na nadchodzące święta państwowe.

Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

M.Krawiec, Z.Wrześniowska

Utworzono dnia 03.05.2021, 19:34