SUKCES ŁUKASZA

Utworzono dnia 09.12.2017

Konkurs zorganizowały: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie, Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitarnej oraz Fundacja Odkrywamy Talenty.

Celem konkursu było  przybliżenie dzieciom  sylwetek  i   wartości  jakimi kierowali się w życiu brat Albert- Adam Chmielewski oraz  Święty  Mikołaj.

Konkurs adresowany był do dzieci z klas I-III.  Na konkurs wpłynęło 2465 prac plastycznych z całej Polski.

Komisja oceniająca, w skład której weszli artyści plastycy, wykładowcy Wydziału Artystycznego UMCS, przyznała Łukaszowi III  miejsce. Łukasz otrzymał piękny album ,,Ziemia Święta” oraz czek  na nagrodę 400 złotych.  Nagrodzoną  pracę Łukasza można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w holu filharmonii.

Finał konkursu odbył się w sali  Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Uroczystość uświetnił wspaniały koncert „ Z serca do serca” w wykonaniu  Orkiestry  Kameralnej Filharmonii Lubelskiej i Chóru Akademickiego UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej. Uroczysta gala wręczenia nagród  odbyła się 7.12.2017 r. Nagrodę w imieniu Łukasza z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk  odebrała jego wychowawczyni p. M. Krawiec.

Łukaszowi  gratulujemy wspaniałych nagród i życzymy wielu jeszcze tak pięknych sukcesów.

Maria Krawiec

Podsumowanie konkursu w Filharmonii Lubelskiej

Utworzono dnia 12.12.2017, 18:29

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 208441