SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

Utworzono dnia 22.11.2017

W bardzo serdecznej atmosferze pan Józef opowiadał dzieciom o życiu pracowitych pszczół, znaczeniu w przyrodzie, a także o odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół: dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały okazję przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przyrządy, których używa w swojej pracy: dymkę, ramkę, dłuto i odsklepiacz widelcowy. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, które dzieci z przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Serdecznie dziękujemy panu Józefowi za tak wspaniałą lekcję przyrody i życzymy sukcesów w dalszej produkcji miodu.

Zofia Wrześniowska

Utworzono dnia 23.11.2017, 15:30