SPOTKANIE Z POEZJĄ I PROZĄ PATRIOTYCZNĄ

Utworzono dnia 23.04.2018

Głównym celem spotkania była popularyzacja polskiej poezji i prozy patriotycznej, rozbudzanie uczuć patriotycznych oraz kształtowanie wrażliwości  na piękno ojczystego języka.

Na wstępie panie B. Malec i Z. Wrześniowska opowiedziały uczniom o różnych wydarzeniach historycznych dotyczących odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci dowiedziały się o roli poety i poezji w czasie niewoli.

Po wprowadzeniu w tematykę, przystąpiono do pięknego czytania poezji patriotycznej. Były to utwory : A. Mickiewicza, J. Słowackiego, C.K. Norwida,   M. Konopnickiej, W. Szymborskiej i T. Różewicza.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci przypomniały zdobyte informacje. O godzinie 20.00 uczniowie pod opieką rodziców wrócili do domu.

Barbara Malec

Utworzono dnia 24.04.2018, 15:06