SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Utworzono dnia 09.11.2017

Maluchy z zainteresowaniem słuchały informacji o zasadach zdrowego odżywiania się. Dowiedziały się o roli zjadania śniadania jako bardzo ważnego posiłku w ciągu dnia. Ten posiłek daje siłę i energię do zabawy i nauki.  Pani mówiła o konieczności jedzenia owoców i warzyw, gdyż mają one duże ilości witamin. Przypomniała  rozmowę na ten temat z  dnia wczorajszego, z dziećmi z klasy ,,0” i pochwaliła je za piękne prace plastyczne ,,Owoce dla zdrowia”. Ważne dla zdrowia jest ograniczanie zjadania słodyczy i aktywny wypoczynek.

Dbanie o czystość to także dbanie o zdrowie, ponieważ zapobiegamy wielu chorobom. Dzieci obejrzały przybory, które  służą do utrzymania czystości ciała i zdrowych zębów. Przy tej okazji nawiązała się rozmowa. Na wiele zadawanych pytań pani pielęgniarka wyczerpująco odpowiadała.  Spotkanie było interesujące i potrzebne dla dzieci, zwiększyła się ich świadomość na temat zdrowia. Na koniec maluchy pięknie podziękowały  pani pięlęgniarce.

B. Słotwińska

Utworzono dnia 09.11.2017, 13:24