SPOTKANIE PO LATACH

Utworzono dnia 10.06.2018

Spotkanie  rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną w Kaplicy Miłosierdzia Bożego
w Łosińcu przez ks. Kanonika Zenona Górę – proboszcza parafii w Łosińcu.
Kolejnym punktem programu było posadzenie przy Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu 35 szt. sosny wejmutki amerykańskiej /tylu uczniów liczyła nasza klasa/.
Następnie przy wejściu do szkoły zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie w ustawieniu zbliżonym sprzed 45 lat.
Końcowym punktem spotkania klasowego było przyjęcie w Restauracji Sosnowe Zacisze w Suścu.
Na spotkanie przybyło 29 absolwentów i 3 zaproszone panie nauczycielki.

Mimo zmiany koloru włosów, wielu zmarszczek na twarzach i „trochę” innej budowy ciała, prawie wszyscy rozpoznaliśmy się. Były wzruszenia i łzy.
Każdy z osobna opowiadał o swoich przeżyciach, pracy, dzieciach i wnukach. Wspomnieniom, rozmowom nie było końca. Mimo, iż rozstaliśmy się z naszą podstawówką tak dawno i większość z nas nie miała  ze sobą kontaktu, to jednak nawiązane w tamtym czasie  znajomości i przyjaźnie przetrwały do dzisiaj. Właśnie to „coś” z dawnych lat sprawiło, że spotkanie było przesympatyczne, dużo wspomnień, dużo śmiechu, wspaniała zabawa. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych i towarzyszyło mu  wiele emocji, ponieważ po 45 latach spotkali się ludzie dorośli i dojrzali, którzy razem przeżywali w szkole nastoletnie wzloty i upadki.  Wzruszającym momentem było wręczenie wiązanek kwiatów dla nauczycielek i obdarowanie każdej z pań piękną różą przez naszych przystojnych kolegów  oraz odśpiewanie tradycyjnego „sto lat”.
Panowała bardzo przyjacielska i serdeczna atmosfera, aż trudno było uwierzyć, że to nie grono aktualnych przyjaciół a koledzy i koleżanki ze szkolnych lat, którzy ostatni raz widzieli się w takim gronie 45 lat temu. Czas jednak był nieubłagany a szkoda, bo nie zdążyliśmy poruszyć wszystkich tematów.

Żegnaliśmy się ze sobą w podziękowaniu za wspólne bycie razem oraz w nadziei, że się jeszcze kiedyś spotkamy.

Jeżeli ktokolwiek chce cofnąć się w czasie i poczuć się znowu jak nastoletni uczeń niech włoży trochę starań w zorganizowanie podobnego spotkania dla innych roczników - naprawdę warto!.

absolwent - Marian Krawiec

Spotkanie po 45 latach

Utworzono dnia 11.06.2018, 23:36

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 208510