"ŚNIADANIE DAJE MOC"

Utworzono dnia 27.11.2018

27 listopada 2018 r. uczniowie najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie!

W akcji ochoczo wspierali nas rodzice uczniów, którzy zaopatrzyli swoje dzieci w zdrowe produkty. Z wielkim zaangażowaniem dzieci przygotowały kolorowe  sałatki  owocowe. Pięknie wyglądały  one na stołach, ale bardzo  szybko znikały z talerzy, bowiem były smaczne i zdrowe. Wspólna praca i rozmowy na temat zdrowego żywienia, zachęciły niektóre dzieci do posmakowania  owoców, które do tej pory niechętnie były przez nich spożywane.

W działaniach wsparła nas Pani Stanisława Powroźnik – pielęgniarka z Przychodni w Suścu, która przeprowadziła pogadankę dla uczniów. Mówiła na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, że to dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa,  ciemny chleb zamiast bułek oraz pić soki i wodę  zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

Uczniowie w dniu dzisiejszym wykazali się także zdolnościami plastycznymi, kolorując owoce na wybrany przez siebie kolor oraz umiejętnością układania zdań o zdrowym odżywianiu z rozsypanek wyrazowych.

W tym wyjątkowym dniu  mieliśmy okazję spędzić czas wolny w miłej i przyjaznej atmosferze. Takie wspólne spotkania pozytywnie wpływają na atmosferę i dobre samopoczucie w szkole.

Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i szkole.

Dla  każdego kto chce zdrowie zachować w całości polecamy te króciutkie życiowe mądrości:

Więcej ruchu, więcej mocy, to zasady do pomocy,

Porzuć chipsy, ciepły koc- to ŚNIADANIE DAJE MOC !

Uczniowie  klas I-III  wraz z wychowawcami serdecznie Dziękują Rodzicom oraz Pani Dyrektor Marcie Świderek za pomoc i wsparcie w realizacji tej akcji!!!

Maria Krawiec

Utworzono dnia 27.11.2018, 19:24