ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Utworzono dnia 08.10.2018

Tak brzmiały słowa przyrzeczenia, które złożyli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu 8 października 2018 roku.
W tym dniu odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Rozpoczęły ją o godz. 10.00  uczennice z klasy V i VIII serdecznie witając panią Dyrektor, grono pedagogiczne, rodziców i uczniów szkoły, a w szczególności pierwszoklasistów. Uczniowie klasy I zareprezentowali swoje umiejętności i zdolności w programie artystycznym. Wspierani przez swoją wychowawczynię recytowali wiersze i śpiewali piosenki.  Przedstawili bajkową inscenizację pt. ,,Szkoła w Krainie  Smerfów". Wykazali się odwagą próbując ,,Smerfny napój"  Miłym akcentem był taniec do muzyki J. Straussa – Marsz Radetzky'ego w wykonaniu pierwszaków.
Po występie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie zostały pasowane przez panią Dyrektor ,,wielkim ołówkiem" na uczniów naszej szkoły. Pani wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy i gratulowała swoim wychowankom.
Uczniowie zostali przyjęci do braci uczniowskiej.
Dzieci otrzymały życzenia od pani Dyrektor i  wychowawczyni, które życzyły  wszystkim wspaniałych ocen na świadectwach, wzorowego zachowania i dobrego samopoczucia w szkole, a ich rodzicom wiele radości i satysfakcji ze swych dzieci. Starsze uczennice również złożyły życzenia młodszym koleżankom i kolegom oraz wręczyły z tej okazji upominki - ołówki z gumką.
 Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek w klasie.
GRATULUJEMY PIERWSZAKOM I ŻYCZYMY SUKCESÓW W NAUCE!

Bernarda Słotwińska

Utworzono dnia 08.10.2018, 17:32