POWITALIŚMY WIOSNĘ !!!

Utworzono dnia 21.03.2018

Każdy kto tylko przekroczył próg naszej szkoły mógł zauważyć roześmiane buzie dzieci, które miały na sobie wyjątkowo kolorowe stroje. Samorząd Uczniowski pod opieką p. R. Hałasy i p. M. Burdy zorganizował uroczystość pożegnania Zimy i powitania Wiosny.

Po trzeciej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Pierwszy dzień wiosny w szczególny sposób uczciły dzieci, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez SU na „Najpiękniejsze wiosenne przebranie”. Mogliśmy podziwiać naszych milusińskich przebranych w przepiękne stroje. Nie zabrakło Kwitnących drzew, Żabek, Pszczółek, ale oczywiście najpopularniejszy był strój pani Wiosny. Wybór najpiękniejszego i najciekawszego przebrania był bardzo trudny, ale konieczny.

Po długich naradach Komisja w składzie: p. Urszula Maciejko, p. Natalia Bondyra, p. Marian Mandziuk podjęła decyzje, aby w kategorii – przedszkola nagrodzić następujące dzieci:

I miejsce – Mateusz Myszkowski

II miejsce – Kamila Szabat

III miejsce - Amelia Jakubiec

Wyróżnienie:

Paulina Oleszek

Maksymilian Mróz

Maja Piwko

W kategorii klasy I-III komisja w składzie: p. Renata Hałasa, P. Zofia Wrześniowska, p. Magdalena Syta – Koper nagrodziła:

I miejsce – Paulina Górnik, kl. I

II miejsce – Aleksandra Spasowicz, kl. III

III miejsce – Kacper Mróz, kl. I

Wyróżnienie: Kamil Korga, kl. III

Komisja w składzie: p. Bernarda Słotwińska, p. Maria Krawiec i p. Magdalena Leńczuk w kategorii – klasy IV - VII doceniła stroje następujących uczniów:

I miejsce – Amelia Koper, kl. IV

II miejsce – Julia Mikuła, kl. VII

III miejsce – Karolina Fedurek, kl. VII

Wyróżnienie: Patryk Sikora, kl. IV

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Nagrody ufundował Samorząd Uczniowski.

Po emocjach związanych z oglądaniem pięknych strojów, dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas  I – III wróciły do swoich klas, gdzie w grupach rysowały Panią Wiosnę. Za swoją pracę nagrodzone zostały cukierkami.

Uczniowie klas  IV – VII pozostali w sali gimnastycznej, gdzie został rozegrany Turniej Wiedzy Wiosennej. Trzyosobowe reprezentacje klas: IV, V, VI i VII zmagały się w różnych konkurencjach, nie zabrakło wiosennych zagadek, krzyżówek i rund sprawnościowych. Walka o najlepszą Wiosenną Klasę była zaciekła, choć bardzo wyrównana. Emocji było mnóstwo. Po podliczeniu punktów komisja w składzie: p. Iwona Bober, p. Natalia Bondyra i p. Marian Mandziuk ogłosiła zwycięzców:

I miejsce – klasa VII

II miejsce – klasa VI

III miejsce ex aequo  – klasa V i klasa IV

Przedstawiciele klas otrzymali nagrody dla całej klasy i pamiątkowe dyplomy.

Wszyscy bawili się świetnie!  W naszym konkursie nie było przegranych, gratulujemy wszystkim pomysłów i życzymy dalszych sukcesów!

Marta Burda

Utworzono dnia 21.03.2018, 17:04