MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY - KSIĄŻKI DZIECIŃSTWA

Utworzono dnia 22.04.2021

Głównym celem było rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i zaszczepienie w nich miłości i szacunku do książek, zarówno poprzez czytanie w przedszkolu jak i w  domu.

Na zajęciach dzieci słuchały czytanych baśni i bajek. W klasowym teatrzyku obejrzały inscenizacje znanych wierszy i opowiadań. Przedszkolaki kolorowały postacie bajkowe, budowały zamek dla królewny, projektowały czapki dla krasnoludków,  pomagały załadować do wagonów z wiersza  „Lokomotywa” poszczególnych pasażerów.  Bawiły się przy tym znakomicie.

W ramach realizacji tego modułu współpracowaliśmy ze szkolną biblioteką. Pani Natalia Bondyra – bibliotekarka naszej szkoły, przywitała dzieci bardzo serdecznie i zaprosiła do zwiedzania.  Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki dla dzieci, które z chęcią oglądały. Pani Natalia opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.

Przedszkolaki  kilkakrotnie odwiedzały szkolną bibliotekę i słuchały  z uwagą czytanych przez panią bibliotekarkę bajek i baśni.

Spotkania odbywały się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków były to pierwsze wizyty w bibliotece szkolnej.

Przedszkolaków w sali  odwiedziła także Pani Dyrektor Anna Kijko, która z wielką radością przeczytała dzieciom opowiadanie „O wróbelku Elemelku”. Dzieci były bardzo zadowolone z tej wizyty. Z radością odpowiadały na zadawane pytania.

Mamy nadzieję, że udział w tym projekcie przyniesie dzieciom wiele korzyści. Rozbudzi pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań,  przyczyni się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi.

Książki czytane w dzieciństwie rozwijają u dzieci wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata, budują bogaty język, pozwalają przeżywać emocje bohaterów, uczą poprawnych interakcji społecznych.

Maria Krawiec

Utworzono dnia 22.04.2021, 19:34