MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Utworzono dnia 09.03.2021

Projekt podzielony jest na kilka modułów i realizowany może być całościowo lub w zakresie wybranym przez uczestników.

Wszystkie moduły opierają się na postaci Małego Misia pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa. Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z pandemią, maskotka misia została zmieniona na jego fotografię.

W tym roku szkolnym dzieci z grupy przedszkolnej „Biedroneczki” przystąpiły do realizacji tego projektu.

W lutym przedszkolaki realizowały moduł programu „Misiowe laboratorium czterech żywiołów” . Zakładał  on podniesie jakości pracy szkoły poprzez stosowanie zabaw twórczych z elementami doświadczenia, obserwowania i eksperymentowania.

Zanim dzieci przystąpiły do zabaw badawczych, dowiedziały się, czym są cztery żywioły i jaka moc w nich drzemie. Pod kierunkiem wychowawczyni przeprowadzały proste doświadczenia i eksperymenty.  Obserwowały gasnący płomień, kolorową tęczę na talerzu, uciekający brokat, dowiedziały się dlaczego mydło myje oraz skąd się wzięło powietrze w balonie.

Dzięki realizacji zadań w ramach tego  modułu  dzieci rozwijały kompetencje kluczowe; matematyczne oraz w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Postawienie dzieci w roli odkrywcy okazało się wspaniałą zabawą, dostarczającą im wiele  radości, a jednocześnie sprawiło, że uczyły się, odkrywając to, co nieznane a zarazem fascynujące.

"Biedroneczki” rozpoczęły już realizację kilku innych modułów i czekają z niecierpliwością na kolejne ”zmisiowane” zadania!

Mamy nadzieje, że efektem finalnym zakończenia projektu będzie uzyskanie dla naszej szkoły CERTYFIKATU WZOROWEJ PLACÓWKI!

Krawiec Maria

Utworzono dnia 09.03.2021, 20:19