,,KSIĄŻĘ I ŻEBRAK"

Utworzono dnia 10.01.2018

Akcja spektaklu rozgrywa się w XVI-wiecznej Anglii. W jednej z najgorszych dzielnic Londynu mieszka ubogi chłopiec Tomek Canty, dla którego żebranie i drobne kradzieże są sposobem na życie.

W tym samym czasie, na dworze królewskim żyje książę Walii, Edward syn króla Henryka VIII i następca tronu. Ci dwaj młodzieńcy spotykają się przypadkiem i okazuje się, że są do siebie bardzo podobni. Dla każdego z nich życie drugiego jest spełnieniem  marzeń. Postanawiają się  zamienić swoimi rolami i tak książę trafia na ulicę,  a żebrak na królewski dwór. Młodzieńczy żart  staje się początkiem wielu kłopotów, które przechodzą ich oczekiwania.

Przedstawienie było zabawne, ale jednocześnie pozostawiło widza z nutą refleksji na temat życia i nas samych. Morał tej opowieści nasuwa się sam: nie wolno nikogo oceniać po pozorach. Trzeba uczyć naszą młodzież, że nieważne jest to kto jak wygląda ani czym się zajmuje bo dobre serce może uczynić więcej niż zła wola.

Uczniowie obejrzeli spektakl z wielkim zainteresowaniem. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu swoją grą sprawili, że spektakl był dla nas bardzo ciekawym przeżyciem.

Po uczcie dla duszy, wybraliśmy się na pyszną pizze.

Dziećmi opiekowały się panie: Renata Hałasa, Magdalena Syta- Koper, Natalia Bondyra.

Magdalena Syta-Koper

Utworzono dnia 10.01.2018, 13:25

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 208500