Kredkobranie – „100 uśmiechów na Stulecie” [15]

Utworzono dnia 15.10.2018

Wspomniane dary trafią do szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie – głównie do polskich szkół oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci.

W czerwcu 2018 roku w Krakowie ruszyła akcja charytatywna Kredkobranie. Celem tej akcji była pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej poprzez zbiórkę dla nich przyborów szkolnych i materiałów plastycznych.

Nasza Szkoła również włączyła się do akcji. Zasady były proste. Uczniowie przynosili dary  w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych. Chcieliśmy w ten sposób, na miarę naszych możliwości, im pomóc. Mamy nadzieję, że na twarzach naszych najmłodszych kresowych kolegów i koleżanek pojawi się uśmiech.

Iwona Bober

Utworzono dnia 15.10.2018, 17:55

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 208473