Koncert "Nałogi Droga Donikąd"

Utworzono dnia 20.02.2018

Organizatorami był Gminny Ośrodek Kultury w Suścu i Klub Prima. Na scenie zagościli Pan Jacek Dewódzki, wieloletni wokalista zespołu Dżem i Pan Andrzej Paprot. Prezentowali oni wysoki poziom artystyczny i dydaktyczny. Zagrali ponadczasowe utwory Dżemu, a Pan Jacek poruszał tematykę problemów, z którymi boryka się współczesny świat: uzależnienia od alkoholu, narkotyków, nikotyny. Tematy aktualne, ale często bardzo trudne.  Wartości moralne, o których mówił artysta są ponadczasowe, ale niestety przez wielu lekceważone. Spektakl  dostarczył wielu  estetycznych wrażeń zarówno uczniom jak i nauczycielom. Koncert został bardzo dobrze odebrany przez całą społeczność szkolną, a treści były zrozumiałe, pouczające i wychowawcze. Uczniowie uczyli się: asertywności, trudnej sztuki odmawiania, ochrony przed presją otoczenia, umiejętności rozmawiania o problemach i dostrzegania problemów kolegów. Niezmiernie się cieszymy, że mieliśmy okazję uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciu.

Podsumowując, Wójt Gminy Susiec Pan Zbigniew Naklicki, podziękował serdecznie za występ i pouczającą dla wszystkich lekcję oraz wręczył upominki gościom.

Marta Burda

Utworzono dnia 20.02.2018, 20:19