Jubileusz 60 - lecia OSP w Kunkach

Utworzono dnia 16.06.2016

W tym dniu strażacy obchodzili jubileusz 60-lecia działalności swojej jednostki. Na przestrzeni 60 lat w szeregach OSP w Kunkach przewinęło się kilka pokoleń strażaków, którzy zawsze z honorem ratowali ludzkie życie i mienie.

Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się przemarszem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Susiec z pocztami sztandarowymi w asyście orkiestry dętej pod budynek Domu Kultury.

Na przygotowanym placu  ks. kanonik Zenon Góra odprawił Mszę Świętą w intencji strażaków. Strażaków, zaproszonych gości i mieszkańców Kunek przywitał Wójt Gminy Susiec Zbigniew Naklicki. Wygłosił on okolicznościowe przemówienie, podkreślił w nim znaczenie służby strażackiej dla lokalnej społeczności.

Jubileusz był też okazją do uhonorowania zasłużonych druhów oraz wręczenia im okolicznościowych medali, odznaczeń i podziękowań. Po części oficjalnej odbyła się część rozrywkowa. Wśród zespołów śpiewaczych, orkiestry dętej wystąpili uczniowie SP im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu pod kierunkiem pań: Zofii Wrześniowskiej, Barbary Malec i Marty Burdy. W dowód wdzięczności za trudną pracę druhów, uczniowie słali życzenia płynące z głębi serca oraz laurkę w postaci wierszy, piosenek i humorystycznej scenki.

Jubileusz był wyjątkową okazją do wspólnego świętowania, a piękny ceremoniał strażacki sprawił, że jubileusz OSP w Kunkach na pewno jeszcze długo pozostanie w pamięci mieszkańców.

Zofia Wrześniowska

Utworzono dnia 21.06.2016, 20:10