JASEŁKA W SZKOLE

Utworzono dnia 21.12.2018

W tym roku w świąteczny klimat wprowadziły wszystkich jasełka „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”.

Uczniowie klasy II i III przybliżyli to, co przeżywała Maryja wraz z Józefem w czasie narodzin Bożego Syna. Młodzi aktorzy wcielili się w role biblijnych bohaterów oraz rozbójnika, próbującego pokrzyżować im plany dotarcia do betlejemskiej stajenki. Miłość i dobroć małego pastuszka zdołała skruszyć serce rozbójnika i zaprowadzić go do Betlejem. Słowa Matki Bożej wypowiedziane do pastuszka i rozbójnika: „Najwięcej dajesz Bogu dzieląc się z innymi”, były motywem przewodnim całego przedstawienia.

Szopka, żłóbek, aniołki, pastuszkowie, królowie, przepiękne kostiumy, kolędy i pastorałki  — to wszystko dodało uroku i wprowadziło zgromadzonych w podniosy nastroj bożonarodzeniowy.

Na zakończenie Jasełek  wysłuchaliśmy świątecznych życzeń złożonych przez dyrektora szkoły    p.Martę Świderek, p. Krzysztofa Łagowskiego- pracownika Gminy Susiec oraz ks. Zenona Górę.               Z opłatkiem w ręku i w świątecznym nastroju uczniowie rozeszli się do swoich klas.

Maria Krawiec

Utworzono dnia 22.12.2018, 22:23