GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 17.09.2016

Panowie przeprowadzili fantastyczną lekcję historii dla wszystkich osób zgromadzonych na placu szkolnym. Lekcja odbiegała od schematu typowych zajęć, ponieważ prowadzący przybyli w pełnym umundurowaniu i z licznymi eksponatami. Dla uczniów była to ogromna atrakcja, ponieważ mogli dotknąć broni, przymierzyć mundury, ale najważniejsze, że  mogli  usłyszeć  opowieści historyczne z ust entuzjastów historii II wojny światowej. Najwięcej entuzjazmu wśród dzieci wywołała prezentacja broni. Możliwość potrzymania w dłoniach repliki pistoletu, czy założenie hełmu dawała dzieciom poczucie prawdziwej podróży w czasie. Dziewczynki natomiast wcieliły się w łączniczki stacji telefonicznej i sanitariuszki – opatrywały,, rannego żołnierza”.

Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły - Marta Świderek oraz uczniowie podziękowali  Grupie Rekonstrukcyjnej ,,Śląsk” za przybycie i przeprowadzenie wspaniałych  zajęć. Uczniowie otrzymali na pamiątkę wartościową książkę i ,,ekwipunek żołnierza”.

Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować podobną lekcję  dla młodzieży.

Jak ciekawe były to zajęcia widać na załączonych zdjęciach.

Maria Krawiec

Utworzono dnia 17.09.2016, 14:53