DAR ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY [1972]

Utworzono dnia 07.06.2018

Wśród tych znamienitych byłych uczniów są min. dr Adam Kornat Dyrektor Lasów Państwowych w Lublinie jak i Leśniczy Nadleśnictwa Tomaszów Lub. , obszaru Ulów Pan Stanisław Mandziuk, którzy to zorganizowali  na terenie przyszkolnym akcję upiększenia drzewkami sosnowymi naszego ogrodu. W akcji tej wzięły udział kl. V, VI i VII. Pan Stnisław Mandziuk  mówił  w jaki sposób należy sadzić drzewka, jak dbać o bezpieczeństwo  przy pracy. Każdy z nas miał możliwość posadzić sosenkę. Bardzo wiele osób zaangażowało się i razem zasadziliśmy ponad 30 drzewek . Linię wyznaczyła poprowadzona linka, abyśmy równo posadzili drzewka. Chłopcy kopali dołki a dziewczęta sadziły drzewka. Powstawały zgrane duety. Pan leśniczy mówił różne ciekawostki z „życia lasu”. Wszyscy byliśmy dumni, że mogliśmy się zaangażować w to dzieło. Wydarzenie to było ciekawym doświadczeniem, chciałybyśmy, aby takie spotkania odbywały się częściej.

A. Wrześniowska

K. Fedurek