Bieg Sztafetowy „100-Krotne Dzięki Za Niepodległą 1918-2018”. (7)

Utworzono dnia 04.06.2018

Organizatorem sztafety była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim. Patronat honorowy nad biegiem objęli Wojewoda Lubelski oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Trasa biegu miała początek na Rynku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim i biegła przez gminy: Tomaszów Lubelski, Jarczów, Rachanie, Tarnawatkę, Susiec. Całkowita trasa biegu liczyła 100 km, podzielonych na 100 odcinków kilometrowych, podczas których przekazywany był Ogień Niepodległości. Zakończenie biegu nastąpiło przy pomniku Józefa Piłsudskiego na Siwej Dolinie, gdzie Marszałek Piłsudski odbierał defiladę ułanów w 1921r.

Nasi uczniowie zamanifestowali swój patriotyzm oraz zaprezentowali to, że w czasie pokoju można, a nawet trzeba osobistym zaangażowaniem i wysiłkiem powiedzieć, że jest to ważna wartość.

Uczestnicząc w Biegu Niepodległości nasza szkoła upamiętniła 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Marta Burda