A w górach już jesień....

Utworzono dnia 09.10.2018

Uczniowie z klas IV-VIII, którzy mieli odwagę wybrać się w góry, mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ trafili w tzw. okienko pogodowe i mogli nawet poprawić swoje letnie opalenizny w scenerii kolorowych, jesiennych pejzaży.

Program wycieczki był nie tylko bardzo ciekawy, ale również zrealizowany. Uczniowie mieli przyjemność odbyć wspinaczkę na Górę Łysiec z klasztorem Benedyktynów, zwiedzić Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi, obejrzeć pokazy w średniowiecznych wioskach, zdobyć średniowieczny, królewski zamek w Chęcinach (niektórzy z Łukiem w rękach), podziwiać taniec średniowieczny,rozwijać pasje naukowe w Centrum Nauki Leonardo da Vinci, oraz odwiedzić jak zawsze uroczy Sandomierz.

Nie sposób wyliczyć wszystkich atrakcji tej wycieczki. Do tych nie wyliczonych na pewno należały długie, nocne rozmowy w schronisku oraz opieka ze strony Pań:Barbary Malec, Natalii Bondyra, Magdaleny Syta-Koper, Bogusławy Mandziuk oraz znawcy turystycznych szlaków- Mariana Mandziuka.

Bogusława Mandziuk

Utworzono dnia 09.10.2018, 20:28